coşkun çetin kimdir

Hakkımda

Coşkun Çetin kimdir , Coşkun Çetin hayatı araştırmalarınıza bianen sizlere bilgi sunmaktayım.

Kısa bir açıklama ile Coşkun Çetin kimdir ?

Bilişim sektöründeki atılımlarıma 2005 yılında amatör olarak projelendirdiğim ve 2007 yılında profesyonel olarak kurduğum MegaTR Hosting firmasıyla başlayıp, 2013 yılında R10.Net’in büyük çoğunluktaki hisselerini alıp yönetim kurulu başkanı olarak devam ettim. 2018 yılı ilk çeyreğinde resmi olarak Dünya’nın en aktif, Türkiye’nin en büyük Webmaster ve Freelancer Platformu olan R10.Net’in kalan bütün hisselerini alarak tek sahibi durumuna geldim ve R10’u geliştirmeye devam ettim.

 

MegaTR Host ilk Girişimim

Türkiye’de internetin dönüm noktası olarak sayılabilecek 2000’li yıllarda ve genç yaşlarımda başlattığım Hosting girişimimle, birçok projenin hayata geçirilmesi, online ortamda güvenle yayın yapması konusunda güzel çalışmalar başardım. Kurduğum ve gelişmesi için çok zaman harcadığım MegaTR Hosting firması, bugün Türkiye’de aktif olan bir çok büyük internet sitesinin altyapısına hizmet vermektedir.

%100 Türk sermayesiyle kurduğum MegaTR günümüzde bünyesinde 35.000’den fazla web sitesini barındırmaktadır. Türkiye’nin en büyük ilk 10 Hosting şirketi arasında yerini almaktadır. Geçtiğimiz 15 yıl içerisinde istikrarla büyüyen firmamız, kurumsal ve bireysel hizmetleri günümüze uygun şartlara göre geliştirmektedir. ilk girişimim olan Megatr; Web Hosting, Sunucu Hizmetleri, Cloud Hizmetler ve Danışmanlık Hizmetleri gibi alanlarda hizmet vermeye devam etmektedir.

R10.Net Girişimi

2013 yılında Türkiye’deki en büyük webmaster forumu olan R10.Net’in büyük hissedarı konumuna geldim.

R10.Net, webmasterlerın ve internet üzerinden iş yapan freelancer’ların bir araya geldiği ve Türkiye’deki internetin gelişmesine ciddi katkı sağladığı herkesin birbiri arasında ticaret yapabildiği bilinen büyük bir platform. Bugün R10.Net Türkiye’de en çok ziyaret edilen Türk siteleri arasında ilk 20 site arasında yerini alır. Forum, bünyesindeki yüzotuz binden fazla davetiye usulüyle kabul edilen kayıtlı kullanıcı ile birlikte büyümeye ve gelişmeye devam ediyor.

Bilişimcilerin bulunduğu bu platformda yasal olan online sektörlerin hemen hemen tamamı bulunmakta. Ülkemizin gelişmesi adına yeni iş kolları oluşturacak alanlar açmaya, yerli yazılım, oyun ve uygulama yapma konusunda gençleri teşfik etmeye devam etmekteyiz. Web Sitesi yapımından Google’da üst sıralara çıkarmaya, Web Sitesi sahiplerinin reklamlardan para kazanmasından şirketlerinde çalıştırabilecek personelleri bulmaya, mobil uygulamalar, oyun ve dijital reklam sektörlerine kadar yüzlerce iş kolu bulunmakta olan R10 Dünya’nın en aktif Webmaster Platformu durumunda.

Mobil Uygulamalar ve Oyun Sektörü

Girişimcilik dünyasında yapmayı planladığım diğer yatırımlar arasında mobil uygulamalar yer alıyor. Hayatı kolaylaştıran bu mobil uygulama projelerini dünya pazarlarına sunarak, çevrimiçi etkileşimde proaktif bir katılım sağlamayı amaçlıyorum. Bilişim sektörü üzerine yoğun mesailer harcayarak, yerli projelerin ve yeni yatırımların da önünü açmayı hedefliyorum.

Bu yolculuğumda özellikle Genç girişimci adaylara tavsiyelerde bulunuyor ve onlara olabildiğince kendi hikayelerinde destek olmaya çalışıyorum.